Mały narożnik z funkcją spania – jak go wybrać oraz dlaczego jest świetną opcją nie tylko do małych pomieszczeń!

Narożniki, szczególnie te z funkcją spania, to doceniana przez wielu opcja wygodnego zagospodarowania przestrzeni w salonie i nie tylko. Posiadają one szereg zalet, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, a już na pewno w pokojach o niewielkich rozmiarach np. w kawalerkach. Dlatego małe narożniki z funkcją spania cieszą się wyjątkową popularnością.

 

Mały narożnik – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Każdy narożnik, czy mały, czy duży będzie odpowiednim wyborem dla pomieszczeń, w których chcemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jesteśmy bowiem w stanie idealnie wpasować go w róg pomieszczenia a przy tym zagospodarować ten często nieużyteczny kawałek pokoju oraz zagwarantować sobie wolną przestrzeń przed narożnikiem. Ponadto, jest to opcja niezwykle wygodna. Zazwyczaj nawet na małych modelach zmieści się więcej osób niż na niewielkiej kanapie. Mały narożnik z funkcją spania może z powodzeniem służyć nam jako wygodne łóżko w nocy na co dzień oraz okazjonalnie dla gości.

 

Mały narożnik z funkcją spania dla Twojego dziecka

Mały narożnik z funkcją spania codziennego również świetna opcja do pokoju Twojego dziecka. W momencie, w którym malec przestaje być już taki mały i zaczyna zapraszać do siebie kolegów i koleżanki, zauważasz, że pojedyncze nie składane łóżko jest raczej niepraktyczne. Wtedy warto wyposażyć pokój dziecka w narożnik z funkcją spania. Zazwyczaj (szczególnie w blokach i wieżowcach) pokoje dziecięce mają naprawdę niewielkie wymiary. Tym lepiej sprawdzi się tam mały narożnik, na którym może usiąść kilka osób, a w nocy posłuży on jako łóżko.

 

Narożniki to również świetna opcja do pokoju młodzieżowego. Nastolatki jeszcze częściej zapraszają gości, czasami nawet na nocowanie. Mały narożnik z funkcją spania sprawdza się w takich sytuacjach wyśmienicie. Podczas wyboru modelu odpowiedniego dla nastolatka czy dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy oparcia są szerokie. Do mniejszych pokojów dziecięcych często oparć po bokach narożnika w ogóle nie ma. Wygląda to nie tylko wyjątkowo nowocześnie, ale i można dzięki temu zaoszczędzić sporo miejsca.

 

Mały narożnik z funkcją spania do salonu

W salonie również często przydają się niewielkich rozmiarów narożniki. Tutaj jedno już często możemy pozwolić sobie na taki model, który posiada stabilne i wygodne oparcia. Szczególnie że często zbieramy się w tym pokoju po to, aby wspólnie obejrzeć film, czy serial. Wtedy podpórki pod ręce wyjątkowo się przydają. W końcu chcemy wygodnie spędzić ten czas przed telewizorem, prawda?

 

Kluczowa okazuje się również możliwość rozłożenia narożnika. W małych kawalerkach najprawdopodobniej służyć nam ona będzie codziennie. Dlatego przed zakupem narożnika z funkcją spania musimy ocenić, czy ten jest wygodny po rozłożeniu. Oraz czy samo rozkładanie również nie jest dla nas zbyt męczące.

 

Wygoda użytkowania, czyli nowoczesne narożniki z funkcją spania

Wygoda rozkładania narożnika będzie dotyczyć dorosłych oraz w szczególności młodzież i dzieci. Jeśli wyposażamy pokój dziecka w narożnik z funkcją spania, to często ono samo będzie składało narożnik rano i rozkładało wieczorem. Warto zainteresować się w tej sprawie systemem DL, w którym wystarczy pociągnąć lekko siedzisko, a następnie położyć oparcie. Będzie to idealna opcja dla młodzieży. Jeśli chodzi natomiast o salon, to dobrze sprawdzi się wiele systemów rozkładania, w tym delfin, który polega na delikatnym wyciągnięciu siedziska. Ciekawym rozwiązaniem jest również system rozkładania typu wózek. Wymaga on nieco więcej miejsca i wysiłku, dlatego sprawdzi się najlepiej w średnich rozmiarów salonach.