klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do domu

Instalujemy klimatyzację w domu- jaką wybrać?

Posiadanie w mieszkaniu czy też w domu klimatyzacji jest pewnym komfortem. Jednakże, wiele osób z czasem dochodzi do wniosku, że warto na ten cel przeznaczyć pieniądze, aby w końcu móc wypoczywać we własnym domu w odpowiednich warunkach. Zakup klimatyzatorów powinien być podyktowany naszymi potrzebami, ale też warto poświęcić kilka chwil na przeanalizowanie parametrów tych urządzeń, które potem będą rzutowały na wygodę ich użytkowania. Tych kilka istotnych kwestii często też ma wpływ na cenę urządzenia. Jeśli jednak zdecydujemy, że klimatyzacja do domu faktycznie jest nam potrzebna, lepiej postawić na naprawdę wydajne urządzenia, które będą spełniać swoją funkcję. Warto rozeznać się w temacie dostępnych urządzeń już na starcie, aby wybierać świadomie.

Najważniejsze parametry klimatyzatorów

– Wydajność- na każdym z urządzeń tego typu znajdziemy moc, a także określenie powierzchni, jaką taki klimatyzator będzie mógł w odpowiedni sposób schłodzić. Ilość klimatyzatorów oraz ich moc oraz wydajność powinna być dostosowana do mieszkania. Jak więc łatwo jest to sobie wyobrazić, najczęściej trzeba zakupić osobne urządzenie do każdego pomieszczenia, aby faktycznie móc uzyskać jednakową temperaturę w obrębie całego mieszkania. Jeśli w nieodpowiedni sposób dobierzemy wydajność i moc klimatyzatorów, efekt ich stosowania może nie być wystarczający.

– Kształt, wygląd i mobilność- klimatyzatory naścienne zazwyczaj zajmują sporo miejsca, a szeroka kaseta klimatyzatora powinna być zainstalowana tak, abyśmy mogli komfortowo z niego korzystać. Do większości klimatyzatorów konieczna jest instalacja jednostki zewnętrznej, która nazywana jest skraplaczem, a także całego przewodu klimatyzacji, którym odprowadzane będzie zużyte powietrze. Istnieje możliwość zakupu klimatyzatora mobilnego, jednakże on również musi być podłączony do takiego przewodu, aby mógł działać wydajnie. Na klimatyzatory trzeba więc wygospodarować miejsce, co czasem bywa naprawdę trudne w mieszkaniach już urządzonych.

– Głośność pracy- może się wydawać, że to błaha sprawa. Inaczej jednak odbiera się hałas z klimatyzatora w sklepie, gdzie mamy do czynienia z ogólnym hałasem i gwarem, a inaczej odbiera się go w domowym zaciszu. W przypadku głośnych klimatyzatorów za pewne nie będzie możliwości ustawiania ich pracy w nocy, co znacznie zmniejsza komfort korzystania z nich.

– Dodatkowe parametry- tych może być co najmniej kilka. Dzięki obsłudze za pomocą pilota można obsługiwać klimatyzator w wygodny dla siebie sposób. Powinniśmy mieć możliwość ustawienia temperatury do schładzania wnętrza, ale i opcję jego dogrzewania. Wiele klimatyzatorów daje możliwość ustawienia kierunku nawiewu góra/ dół albo też posiada funkcję falowania powietrza. Dodatkowo, klimatyzatory najczęściej mają funkcję osuszania lub nawilżania powietrza. W niektórych urządzeniach można też regulować stopień filtracji. Wygodną opcją jest też możliwość programowania pracy klimatyzatora. Możemy więc ustawić go na konkretny czas pracy lub też tak, aby sam włączał się w momencie, kiedy temperatura będzie zbyt niska lub zbyt wysoka.