Kiedy kominek gazowy jest najlepszym rozwiązaniem?

Podjęta została decyzja- chcemy mieć piękny, stylowy kominek w naszym wnętrzu. Jednocześnie, spełniamy swoje marzenie o wystroju idealnym i dajemy sobie szansę na urządzenie swojego mieszkania tak, jak od zawsze chcieliśmy, aby mogło ono wyglądać. Wówczas pojawia się pytanie, na jaki kominek się zdecydować, jakie paliwo w nim spalać i czy całkowicie go zabudować czy może zdecydować się na piec wolnostojący. Tak naprawdę, wszystkie te rozwiązania dostarczy nam renomowana marka Jotul, która specjalizuje się w tematyce kominków od lat. Jednakże sam typ danego kominka powinien być dostosowany do naszych potrzeb.

 

Dlaczego warto wybrać kominek z zamkniętą komorą spalania?

 

Taki kominek może przyjąć formę specjalnej kasety, we wnętrzu której odbywa się proces spalania. Jeśli kominek będzie na paliwa stałe- drewno czy węgiel, kaseta będzie otwierana, aby można było do jej wnętrza dokładać opał. Jest to znacznie praktyczniejsze rozwiązanie od całkowicie otwartej komory spalania, która nie jest tak bezpieczna- zwłaszcza jeśli w budynku mieszkają małe dzieci. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są jednak kominki gazowe. Wówczas taki kominek zostaje podpięty do gazociągu, a jego obsługiwanie może odbywać się za pomocą pilota. Nie musimy wcale trudzić się donoszeniem opału, nic nam się nie brudzi, a kaseta jest zamknięta na stałe. W jej wnętrzu co prawda nie mamy prawdziwych, żarzących się polan, a jedynie ich wizualizację, zazwyczaj jednak wygląda to tak naturalnie, że nie powinno dla nikogo stanowić problemu.

 

W przypadków kominków gazowych, możemy odpowiednio je zaprogramować, a także sterować mocą ich grzania. Jak widać, jest to więc rozwiązanie znacznie bardziej komfortowe, które naprawdę sprawdza się na lata. Taki kominek- zarówno do zabudowy jak i kominek w formie pieca wolnostojącego, można podpiąć do płaszcza wodnego, a tym samym- rozprowadzać ciepło z niego płynące po całym mieszkaniu. Kominek może więc stanowić samodzielne źródło ciepła dla domu lub też być alternatywą, którą zawsze dobrze jest mieć pod ręką.